DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek  zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów jak i samych dzieci i młodzieży zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Zapraszamy do zapozania się i korzystania z materiałów edukacyjnych. Wystarczy kliknąć baner DBI 2021 na stronie głównej lub ten link. SaferInternet

Dodatkowe informacje znajdziecie na:   Dzień Bezpiecznego Internetu - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)