"LEGIONY" KINO HELIOS LUBIN

2 października 2019  uczniowie wybrali się do kina Helios w Lubinie   na  film Dariusza Gajewskiego "Legiony".  Film przedstawia historię Legionów Polskich w latach 1914-1916, które wywalczyły Polsce Niepodległość. Produkcja należy do gatunku historycznego, ale też wplata wątki przygodowe  oraz wątki miłosne w trudnych czasach wojny. Obok bohaterów fikcyjnych pojawią się również bohaterowie, których historia jest oparta na życiorysach prawdziwych legionistów. Na ekranie zobaczyli  wielkie postaci historyczne: Józefa Piłsudskiego, porucznika Stanisława Kaszubskiego ps. „Król”, rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza, a także porucznika Jerzego Topór-Kisielnickiego. Zdjęcia do produkcji były realizowane w Bieszczadach, Cieszynie, Tokarni, Stradowie, okolicach Krakowa, Mrągowa, Węgrowa oraz Otwocka.i i z całą pewnością na długo pozotaną w pamięci widzów.  Całość została wykonana przy wykorzystaniu najlepszych technik filmowych.