Wycieczka Chełmy

16 czerwca 2011 uczestniczyliśmy w wycieczce zorganizowanej w ramach realizacji projektu "Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji". Program wycieczki opierłl się na poznawaniu walorów przyrodniczych, kulturowych i historyczych terenu Dolnego Śląska , zwlaszcza PK Chełmy. Wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą w Centurm Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu. tam uczestniczyliśmy w cielawych zajęciach praktyczntcy dotyczących takich zagadnień jak: gleba, powietrze i woda. Wykonywaliści mnówswo doświadczeń do czego otrzymaliśmy profezsionalny sprzęt naukowy. Zajęcia odbywały się na zewnątz oraz w laboratoiach. W tej placówcre naszą uwagę zwróciły także liczne zwiwrzęta zamieszkująse to miejsce. Dowiedzieliśmy się, że  przy CEEiK funkcjonyje szpital dla chorych zwierząt, w którym poszkodowane ptaki lub inne zwierzęta są leczone, a później wypuszczane na wolność. Dużym zainteresowaniem cieszył sie pacjent - bocian.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Kościele Pokoju w Jaworze, który urzeka swą architekturą. Następnnym punktem programu wycieczki była warownia Świny oraz zamek w Bolkowie. Obie budowle pamiętają czasy średniowiecza. pośród murów panuje niesamowita atmosfera tajemniczości.