Halloweenowa noc filmowa

30 października o godz. 20.00 w holu szkolnym zapanował niesamowity nastrój. Uczniowie w upiornych strojach i makijażach przy suto zastawionym stole włączyli się w nową tradycję rodem z kultury amerykańskiej, którą równie chętnie kultywuje się w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie. Poznawanie tejże kultury było tematem projektu edukacyjnego realizowanego przez gimnazjalistów. Płomienie świec, lampiony z dyni, nietoperze, duchy i pająki... to klimat halloweenowej nocy filmowej, której uczestnikami byli gimnazjaliści klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami. Seans filnowy połączony z nocowaniem w szkole poprzedził bogaty program oraz biesiadowanie w konwencji halloween. Tańce, kalambury, bodypainting, robienie mumii oraz horrory i czarne komedie z klasyki gatunku. Wiele emocji wzbudzilo również poszukiwanie skarbu. Podążający ciemnymi korytarzami gimnazjaliści mieli za zadanie odnalezienie ośmiu kartoników z litertami hasła otwierającego drogę do skarbu, brzmialo ono "LIŚĆ DĘBU" i nawiązywalo do kultowego serialu o agenccie J-23.  Po nocy pełnej niezapomnienych wrażeń o 7.00 31 października uczniowie wrócili do domów.