Noc Filmowa KINO Z DRESZCZYKIEM

Noc Filmowa "Kino z dreszczykiem" to tytuł projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów klasy I i II gimnazjum. W ramach projektu uczniowie zgłębiali wiedzę na temat rodzimych tradycji oraz nowych związanych z popkulturą. Poznali legendy irlandzkie, dawne zwyczaje nazywane dziadami, obecne zwyczaje zbliżone do zabawy. Odbyła się wycieczka na cmentarz w Luboszycach, gdzie uczniowie uporządkowali opuszczone mogiły. Uczniowie wzbogacilii wiedzę na temat filmu z garunku horroru i czarnej komedii. Dowiedzieli się na czym polega sztuka charakteryzacji, co wykorzystali w praktyce. Projektowali stroje, dekoracje, wykonywali lampiony. Przygotowywali potrawy w konwencji halloween. Z 28/29 października 2016 w holu szkolnym odbyła się zabawa integracyjna połączona z zabawami, quizami, tańcami, poszukiwaniem skarbu. O północy uczniowie udali się do sali projekcyjnej na maraton filmowy. Pełni wrażeń 0 7.00 uczestnicy powrócili do domów.