DK Góra - spektakl Narodowego Teatru Edukacji "Ten obcy"

20 grudnia 2017 w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze wystąpili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.  Spektakl oparty był na motywach jednej z najgłośniejszych powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy". Akcja dzieje się na wyspie na rzece Młynówce niedaleko wsi Olszyny. Tytułowy obcy ucieka z domu od ojca, który go źle traktuje. Jedyną szansą na lepsze życie jest odnalezienie ukochanego stryja. Poszukując go Zenek spotyka na swojej drodze Ulę, Pestkę, Mariana i Julka i choć na początku nic na to nie wskazuje,  rodzi się między nimi przyjaźń.

Po przedstawieniu aktorzy zaprosili do edukacyjnej zabawy widzów, którzy mogli poznać podczas  tych warsztatów  specyfikę pracy aktorskiej.

Odwiedziliśmy również pizzerię Della Casa,  gdzie dzięki gościnności właściciela, spędziliśmy miło i smacznie czas.