Sprzątanie świata

O czyste lasy

Uczniowie Zespołu Szkół w Irządzach aktywnie włączyli siędo 18 edycji akcji "Sprzątania Świata".Hasło tegorocznej edycji brzmi:Lasy to życie-chrońmy je.

W dniu 17 września br. 18-osobowa grupa uczniów w formie rajdu rowerowego udała się w rejon Luboszyc Małych gm. Jemielno, gdzie po przebyciu trasy Kietlów-Luboszyce-Irządze-Ciechanów-Lubów-Chorągwice-Luboszyce Małe-spenetrowano obustronnie pas drogi leśnej w kierunku Ryczenia na odcinku ok. 1km.Zebrane śmieci posegregowano do trzech plastikowych worków.Większość odpadów stanowiły plastikowe butelki po napojach,torby foliowe,butelki szklane i blaszane puszki.

Zdumienie młodych"czyścicieli"lasu wzbudził 40-litrowy kanister z tworzywa oraz duże fragmenty samochodowych zderzaków.Worki z zebranymi dowodami bezmyślności "leśnych turystów"złożono w miejscu ustalonym z Administracją Lasów Państwowych.

Wśród uczestników w/wym. akcji przeważali uczniowie skupieni w kółku turystyczno-przyrodniczym przy Zespole Szkół w Irządzach.Podobne akcje, mające na celu poznawanie oraz ochronę przyrody naszego rejonu,będą kontynuowane w ciągu całego roku .

Z.M