Szkoła Podstawowa w Irządzach

Szkoła Podstawowa w Irządzach

56-209 Jemielno

Irządze 27

Tel: (65) 544-62-87

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 90604
  • Do końca roku: 263 dni
  • Do wakacji: 74 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Irządzach

Irządze 27, 56-209 Jemielno

Telefon/fax: ( 0 65 ) - 544- 62 - 87

  

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. gramy w zielone

gramy w zielone

Zespół Szkół w Irządzach leży na terenie gminy Jemielno, jednej z bardziej urokliwych na Dolnym Śląsku. Teren położony jest pośród lasów i strumieni, w których spotkać można unikalne gatunki roślin i zwierząt, niespotykane na innych terenach Polski. Leżącą na Szlaku Odry gminę, dzięki wspaniałym walorom zaliczono do IV Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Baryczy, wchodzącego w skład Krajowej Sieci Ekologicznej o międzynarodowym znaczeniu.Mieszkańcy gminy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż żyjąc w tym środowisku zobowiązani są do pielęgnowania otaczającego ich piękna.

Projekt GRAMY W ZIELONE kontynuuje lokalne tradycje poszanowania przyrody i wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów Zespołu Szkół w Irządzach. Projekt skierowany jest na poszerzenie wiedzy na temat środowiska lokalnego, jego ekologii, charakterystyki terenu, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie i kształtowanie postaw proekologicznych. Działaniate odbędą się przy współpracy z:

Kołem Łowieckim „Las” z Wrocławia,

Leśnictwem Lubów,

Nadleśnictwem w Górze.

Zespół Szkół, od początku swojego istnienia, kładzie duży nacisk na kształtowanie postaw proekologicznych podczas zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych.

Projekt GRAMY W ZIELONE będzie ich kontynuacją.

Zimowe szaleństwa - kulig

26 stycznia, z okazji rozpoczęcia zimowych ferii, dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany kulig.

Organizatorami imprezy było Koło Łowieckie LAS z Wrocławia, Rodzice - pan Andrzej Dębiński i pan Tadeusz Smoliński oraz Nauczyciele - panie, Małgorzata Kmiotek i Jolanta Smolińska. 

Kulig był połączony z akcją "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę". Uczniowie dokarmiali leśne zwierzęta, którym ciężko jest przeżyć zimę bez pomocy człowieka. 

Na koniec organizatorzy przygotowali dla wszystkich ognisko z przepysznymi kiełbaskami.

Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądać w zakładce wydarzenia szkolne.