osiągnięcia uczniów

KONKURS ŚWIETLICOWY

Stwórz swojego Króliczka Wielkanocnego z kamienia.

Pomaluj kamień, zrób i wyślij zdjęcie do p. Pauliny do 30.03.2021.

Zapraszamy do zabawy!

VII Szkolny Konkurs Recytatorski

10 marca 2021 odbył się VII Szkolny Konkurs Recytatorski, którego pomysłodawczynią i organizatorką jest pani Małgorzata Kędziora. Konkurs skierowany był do uczniów najmłodszej grupy wiekowej 0-III SP. Zadaniem uczestników było przygotować wybrany utwór z bogatej twórczości Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Recytatorzy zaprezentowali same przeboje poezji dziecięcej. Występy uświetniły dodatkowo przygotowane kostiumy oraz dekoracje. Komisja w składzie: dyrektor szkoły Pani Elżbieta Mielczarek i Pani Barbara Dziwanowska nauczyciel języka polskiego miała niełatwe zadanie. Oceniano znajomość tekstu, odpowiednie akcentowanie, modulację głosu, pauzy, wyrażanie uczuć za pomocą głosu, zaciekawienie, wzruszenie słuchaczy, wyraz artystyczny. Ostatecznie ogłoszono werdykt w dwu kategoriach wiekowych.

W kategorii młodsi, klasy 0-I

I miejsce: Magdalena Kołaczyńska -"Okulary"

II miejsce: Aurelia Garwon -"Kotek"

III miejsce: Maria Prądzyńska -"Murzynek Bambo"

w kategorii starsi, klasy II-III

I miejsce: Julia Gnat -"Słowik"

Magdalena Łabejszo -"Żaba"

II miejsce: Paweł Smoliński - "Sójka"

Piotr Mingielewicz  - "Kwoka"

Daria Kmiotek - "Jajko"

III...

KONKURS "Szkolne Przygody Fajniaków"

Już drugi raz dzieci brały udział w konkursie pt. "Szkolne Przygody Fajniaków". Przez cały okres trwania akcji uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się o czterech żywiołach. Na koniec wykonali piękne prace plastyczne, które zostały zakwalifikowane do konkursu. Niestety  nie udało się zająć miejsca na podium. Dzieci przeżyły fantastyczne przygody z bohaterami Ekozakątka, które z pewnościa będą długo wspomninać. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangazowanie. Mamy nadzieję, że III edycja konkursu nie odbędzie  się bez naszej obecności.

SYNAPSIK

Uczniowie klas I-III  wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu SYNAPSIK organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN.

Dwoje uczniow klasy I Gracjan Kmiotek i Maria Siembida zdobyło tytuł laureata, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Konkurs polegał na rozwiązaniutestu obejmującego wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

XVII SZKOLNY KONKURS ŚWIĄTECZNY

To już 17 raz w Szkole Podstawowej w Irządzach odbył się Szkolny Konkurs Świąteczny.

Konkurs ma na celu wyzwalanie w uczniach pasji tworzenia oraz chęci twórczego pokazania swoich umiejętności i talentów. Nasz konkurs przyjmuje różne formy. W tym roku uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym w trzech kategoriach: kartka bożonarodzeniowa, święta muzyką malowane - ilustracja kolędy,  dekoracja świąteczna.

Laureatami XVII Szkolnego Konkursu Świątecznego zostali:

W kategorii KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Weronik Wójcik - klasa7