osiągnięcia uczniów

SYNAPSIK

Uczniowie klas I-III  wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu SYNAPSIK organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN. Konkurs polegał na rozwiązaniutestu obejmującego wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

XVII SZKOLNY KONKURS ŚWIĄTECZNY

To już 17 raz w Szkole Podstawowej w Irządzach odbył się Szkolny Konkurs Świąteczny.

Konkurs ma na celu wyzwalanie w uczniach pasji tworzenia oraz chęci twórczego pokazania swoich umiejętności i talentów. Nasz konkurs przyjmuje różne formy. W tym roku uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym w trzech kategoriach: kartka bożonarodzeniowa, święta muzyką malowane - ilustracja kolędy,  dekoracja świąteczna.

Laureatami XVII Szkolnego Konkursu Świątecznego zostali:

W kategorii KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Weronik Wójcik - klasa7

Stanisław Próchniak - klasa 6

Marcel Antolak - klasa 6

Damian Sławiński -  klasa 6

Maja Mankiewicz -  klasa 6

Krzysztof Krawczyk -  klasa 5

Magdalena Strzemska -  klasa 4

Zuzanna Owsianko -  klasa 4

W kategorii ŚWIĘTA MUZYKĄ MALOWANE - ILUSTRACJA KOLĘDY

Stanisław Próchniak -  klasa 6

W kategorii DEKORACJA ŚWIĄTECZNA

Stanisław Próchniak -  klasa 6

Laura Koziak -  klasa 4

Zuzanna Owsianko - klasa 4

ZDolny Ślązak

Hanna Cieśla - uczennica klasy VIII zakwalifikowała się do etpu powiatowego Dolnośląskiego Konkursu ZDolny ŚŁązak i będzie reprezntaowć naszą szkołe. Życzymy sukcesu.

OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO "NIE TYLKO DLA MISTRZÓW"

Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów to ogólnopolskie zawody organizowane przez Instytut Rozwoju Oświaty. Dyktando przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych , a jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Kolejny raz uczestniczyliśmy w tym konkursie. Koordynatorem konkursu była mgr Barbara Dziwanowska.

Laureatem Konkursu został Jacek Kmiotek (I miejsce)

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Julia Kruszyna (klasa 8)

Julia Wawrzykowska (klasa 8)

Kinga Sura (klasa 8)

Aleksandra Grabowska  (klasa 6)

Dyplomy uznania otrzymali pozostali uczastnicy konkursu:  Anastazja Bachuryńska  (klasa 7) i Daria Skrzypek (klasa 6).

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny CZAS W SZAROŚCI

„Czas w szarości” to tytuł przewodni XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kolory szarości” .

Udział w konkursie wzięły uczennice Anastazja Bachuryńska, Anna Burdelak, Hanna Cieśła i Emilia Kmiotek.

Konkurs popularyzuje techniki monochromatyczne.

Na konkurs napłynęło 2544 prace z terenu całej Polski.

Prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.

Emilia Kmiotek - uczennica klasy siódmej otrzymała honorowe wyróżnienie i została zakwalifikowana do wystawy prac.