Jesteś tutaj:
  2. wolontariat

wolontariat

ŻONKILE

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła kontynuuje udział w akcji Pola Nadziei, której celem jest propagowanie idei pomocy, wolontariatu a także rozwijanie empatii wśród uczniów. W ostatnich dniach października po raz drugi w naszej szkole odbyło się sadzenie żonkili zakupionych przez uczniów, które wiosną będą kwestowane na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. W najbliższym czasie planujemy inne akcje charytatywne, o których będzie można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Kalendarze Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

W ramach akcji POLA NADZIEI nasi wolontariusze kwestowali z kalendarzami otrzymanymi z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Zdobyte w ten sposób środki finansowe mają przede wszystkim wspomóc finansowo fundację, a wśród uczniów i w środowisku lokalnym rozwijać empatię oraz propagować ideę pomocy i wolontariatu.

Mikołajkowa Loteria Fantowa

12 grudnia 2016r w naszej szkole odbyła się „Mikołajkowa Loteria Fantowa” na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Fanty na loterię zostały zgromadzone przez uczniów poszczególnych klas naszej szkoły, które następnie zostały przez wolontariuszy przygotowane do loterii. Zainteresowanie loterią było bardzo duże, zarówno ze strony darczyńców fantów jak i uczniów kupujących losy na loterii.

AKCJA ŻONKILE

26 października 2016 r. to szczególny dzień dla uczniów Zespołu Szkół w Irządzach. Uczniowie z klas I -VI szkoły podstawowej i klas I – III publicznego gimnazjum zebrali, a następnie posadzili zebrane przez siebie cebulki żonkili, które w marcu i kwietniu przyszłego roku będą kwestowane na rzecz chorych dzieci. Posadzeniem żonkili zapoczątkowaliśmy nasz udział w akcji Pola Nadziei Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, która ma na celu propagować ideę pomocy i wolontariatu, a także rozwijać empatię wśród uczniów. Na tym wydarzeniu jednak nie zakończymy naszej działalności na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w planach mamy jeszcze kilka akcji charytatywnych, z których będziemy zdawać relacje.