projekt edukacyjny

Noc Filmowa KINO Z DRESZCZYKIEM

Noc Filmowa "Kino z dreszczykiem" to tytuł projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów klasy I i II gimnazjum. W ramach projektu uczniowie zgłębiali wiedzę na temat rodzimych tradycji oraz nowych związanych z popkulturą. Poznali legendy irlandzkie, dawne zwyczaje nazywane dziadami, obecne zwyczaje zbliżone do zabawy. Odbyła się wycieczka na cmentarz w Luboszycach, gdzie uczniowie uporządkowali opuszczone mogiły. Uczniowie wzbogacilii wiedzę na temat filmu z garunku horroru i czarnej komedii. Dowiedzieli się na czym polega sztuka charakteryzacji, co wykorzystali w praktyce. Projektowali stroje, dekoracje, wykonywali lampiony. Przygotowywali potrawy w konwencji halloween. Z 28/29 października 2016 w holu szkolnym odbyła się zabawa integracyjna połączona z zabawami, quizami, tańcami, poszukiwaniem skarbu. O północy uczniowie udali się do sali projekcyjnej na maraton filmowy. Pełni wrażeń 0 7.00 uczestnicy powrócili do domów.

Halloweenowa noc filmowa

30 października o godz. 20.00 w holu szkolnym zapanował niesamowity nastrój. Uczniowie w upiornych strojach i makijażach przy suto zastawionym stole włączyli się w nową tradycję rodem z kultury amerykańskiej, którą równie chętnie kultywuje się w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie. Poznawanie tejże kultury było tematem projektu edukacyjnego realizowanego przez gimnazjalistów. Płomienie świec, lampiony z dyni, nietoperze, duchy i pająki... to klimat halloweenowej nocy filmowej, której uczestnikami byli gimnazjaliści klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami. Seans filnowy połączony z nocowaniem w szkole poprzedził bogaty program oraz biesiadowanie w konwencji halloween. Tańce, kalambury, bodypainting, robienie mumii oraz horrory i czarne komedie z klasyki gatunku. Wiele emocji wzbudzilo również poszukiwanie skarbu. Podążający ciemnymi korytarzami gimnazjaliści mieli za zadanie odnalezienie ośmiu kartoników z litertami hasła otwierającego drogę do skarbu, brzmialo ono "LIŚĆ DĘBU" i nawiązywalo do kultowego serialu o agenccie J-23.  Po nocy pełnej niezapomnienych wrażeń o 7.00 31 października uczniowie wrócili do domów.

Ta szkoła ma swoją historię

Nasza szkoła jest wyjątkowa z wielu powodów, jednym z nich jest to, że mieści się w prawdziwym barokowym pałacu z XVIII wieku.

Zapraszamy na spotkanie z architekturą tego urokliwego budynku.

Historia pałacu w Irządzach jest mało znana. Pewne jest, że w XIX wieku pałac należał do rodziny Senden i rodziny Weber. Niemieccy właściciele byli w posiadaniu pałacu, ale kto i kiedy go zbudował pozostaje zagadką.